Hoppa till sidans innehåll

Grupper och Ansvariga


 

Ungdom: 

Nytt för 2020 är att ungdomsgruppen delar upp ansvaret enigt följande:

 

Ordförande                                            Mats Gustafsson             

Träning                                                  Niclas Clashammar         

Sekreterare                                            Sandra Edhager              

Informationsansvarig                              Kristin Källströmmer        

Styrelserepresentant                              Erik Hellsten                      

Se mer under fliken Ungdom.

 

Träning och Tävling:

Sammankallande är Henrik Anängen.

 

Stuga/ Spår/ Materiel:

Ansvarig Anders Magnusson

 

Förråd utomhus                                      Per Carlsson och Mats Hall

Teknikhylla i klubbstugan                        Mikael Guttke

Klädförråd                                               Dan Nilsson

Stuga                                                      Kjell Johansson

Ungdomsförrådet                                     Mats Gustafsson

 

Arrangemang:

Gruppen saknar en sammankallande så tills vidare leds gruppen av styrelsen.

Ledamöter:                                              Mats Hall

                                                                Magnus Färdig

                                                                Fredrik Ekenborg

 

Allaktivitet:

Gruppen saknar en sammankallande och delar därför på uppgiften.

Ledamöter:                                              Maria Fredriksson

                                                                 Monica Carlsson

                                                                 Helen Holmqvist

                                                                 Kristina Järvall

                                                                 Anna Falk

 

Veteran och Motion:


Inga Johansson är sammankallande och utser sina egna ledamöter.

 

 Kartgruppen:

Fredrik Ekenborg är sammankallande och utser sina egna ledamöter.

 

Ångaloppet:

Erik Hellsten, Mats Hall och Peter Westman.

 

Teknikgruppen /IT:

Mikael Guttke, Jonas Lindsten, Niclas Karlsson och Andreas Gustavsson

 

 

Övriga funktionärer

 

Informationsansvarig:                        Johan Scherlin

 

Hemsida ansvarig:                              Carl Carlsson och William Nilsson

 

Skidor:                                                 Mathias Lindgren

 

Skidorientering:                                   Ulf Hylander

 

MTB-orientering:                                 Ulf Hylander

 

Marknadsföring, sponsorer:                 Dan Nilsson

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uppdaterad: 15 DEC 2015 10:36 Skribent: Niclas Karlsson

1000-Klubben!

Vill du vara med och stödja Nyköpings OK´s satsande Elitlöpare? 

Nu kan du stödja dessa genom att sätta in valfritt bidrag till Nyköpings OK´s Bankgiro och märka det med 1000 Klubben.

Bankgiro: 5974-6149

 

SSAB skidsäsong 2
Heilborn Skidsäsong

Noname
   

eventor_clubpage_178x42

Postadress:
Nyköpings OK - Orientering
Klubbhuset, Ekensberg
61165 Nyköping

Kontakt:
Tel: 0155288555
E-post: This is a mailto link

Se all info