Hoppa till sidans innehåll

Tennskålen


Vandringspris, Tennskålen 2014

 

För NOK´s vandringspris "Tennskålen"  gäller för år 2014 följande tävlingar:

 

13-apr Stockenfejden, Strängnäs (L)
26-apr Kringelträffen, Södertälje (L)
01-maj Klemmingekampen (M)
27-maj Sprint DM, Södertälje (S)
31-aug Gripträffen (L)
05-sep Natt DM, Kolmården (N)
07-sep Lång DM, Åkers (L)
13-sep

Medel DM, Eskilstuna (M)


 

Resultat från 5 deltävlingar räknas och sammanställs av Dick.

Har ni frågor och funderingar,  så hör av er till TT-kommittén eller Dick.

 

Resultaten kommer fortlöpande att redovisas här på hemsidan.

 

Slutresultat 2014  

       
1 Hans-Ove Eriksson 485,0 (95,2)  
2 Henrik Anängen 485,0 (93,8)  
3 Per Ek 485  
4 Ludvig Ek 484,2  
5 Curt Thorén 478  
6 Axel Björnberg Färdig                                      477,8  
7 Isak Anängen 470,9  
8 Odin Ek 467,7  
9 Miranda Fredriksson 453  
10  Carl Carlsson  442,6  
11 Ulf Hylander 426,3  
12 Pär Eriksson 425,2  
13 Alice Ek 421,8  
14 Philip Carlsson 415,4  
15 Oskar Ekenberg 411,7  
16 Maria Wallström 410,3  
17 William Nilsson 399,8  
18 Per Carlsson 383,9  
19 Dan Nilsson 361,3  
20 Marika Nylund Ek 355,7  
21 Magnus Färdig 352,2  
22 Caroline Gutke 351  
23 Edvin Hellsten 349,1  
24 Eva-Lena Jonsson 343,1  
25 Karl-Gösta Harvenberg 325,3  
26 Signe Nilsson 321,2  
27 Micke Wallström 312  
28 Fredrik Ekenberg 298,7  
29 Albin Falk 291,1  
30 Oskar Engman 287,1  
31 Curt Carlsson 284,6  
32 Kjell Johansson 268  
33 Inga Johansson 267,3  
34 Karin Carlsson 252  
35 Linnea Nilsson 250,6  
36 Inger Hellqvist 237,9  
37 Olle Arman 228,4  
38 Jonas Musslinder 226,7  
39 Håkan Alderud 211  
40 Isak Eriksson 206,9  
41 Emil Wallström 205,9  
42 Filippa Gutke 183,6  
43 Ove Ericson 181,4  
44 Olof Musslinder 174,1  
45 Peter Rasmussen 172,2  
46 Emma Westerlund 171,7  
47 Kajsa Karlsson 165,5  
48 Hanna Anängen 162,9  
49 Rebecka Hylander 162,3  
50 Lena Pettersson 160,8  
51 Emil Brunberg 139,3  
52 Andreas Ritz 105,3  
53 Johan Schelin 102,4  
54 Anders Magnusson 93,3  
55 Mats Hall 92,5  
56 Kristin Hylander 92,3  
57 Royne Myrman 91,2  
58 Ann-Christine Ek 86,2  
59 Anders Johansson 83,8  
60 Maja Alenius 78,9  
61 Nadja Dixon Kassman 77,6  
62 Mikael Gutke 73,3  
63 Mats Carreman 71,3  
64 Sofia Björnberg 68,4  
65 Andreas Kågenmalm 67,5  
66 Ian Hamilton 54,5  
67 Berit Edengren 49,6  
68 Gunnar Eriksson 42,8  
69 Wiwi-Anne Nilsson 40  
70 Alva Rasmussen 31  
71 Andreas Holmkvist 28,5  
72 Jessica Karlsson 18,6  
73 Axel Sundin 14  
74 Kasper Lagerström 9,2  
       

 

 

 

Resultat för de 10 bästa efter 4 deltävlingar i vår,

1. Henrik Anängen 381,5  

2. H-O Eriksson  379.5  

3. Dan Nilsson     361,3  

4. Oscar Ekenborg  343,0

5. Philip Carlsson  329,6 

6. William Nilsson 322,4 

7. Miranda    Fredriksson 314,6 

8. Carl Carlsson  296,8
9. Ludvig Ek  290,2 

10. Curt Thorén 282,6

 

Uppdaterad: 05 DEC 2014 15:15 Skribent: Mats Hall

1000-Klubben!

Vill du vara med och stödja Nyköpings OK´s satsande Elitlöpare? 

Nu kan du stödja dessa genom att sätta in valfritt bidrag till Nyköpings OK´s Bankgiro och märka det med 1000 Klubben.

Bankgiro: 5974-6149

 

SSAB skidsäsong 2
Heilborn Skidsäsong

Noname
   

eventor_clubpage_178x42

Postadress:
Nyköpings OK - Orientering
Klubbhuset, Ekensberg
61165 Nyköping

Kontakt:
Tel: 0155288555
E-post: This is a mailto link

Se all info